تماس باما

خانه خبر ویژه گزارش تصویری بازدید مدیرعامل گروه گسترش نفت و گاز پارسیان از پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف

گزارش تصویری بازدید مدیرعامل گروه گسترش نفت و گاز پارسیان از پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف

مدیر عامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان و هیات همراه در تاریخ 22/06/1401 از محل اجرای پروژه پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف بازدید و روند پیشرفت و اجرای پروژه را بررسی نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف، آقای دکتر اسماعیل قنبری در بازدید از پروژه ساخت پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: لازم است در خصوص موضوعات مرتبط با حوزه نفت و میعانات گازی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و در رابطه با موضوعات مرتبط با پتروشیمی و فراورده های آن با شرکت صنایع ملی پتروشیمی هماهنگی لازم معمول گردد.

مدیر عامل محترم شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان سپس با اظهار اینکه ساختار متناسب و هماهنگ از اولویت‌های گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است، از واقع‌بینی مسئولان طرح پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف در آسیب‌شناسی موانع اجرایی پروژه تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادمه ضمن بیان فرازهایی از مبانی اقتصاد مقاومتی، راهبرد و رسالت شرکت گروه نفت و گاز پارسیان در کمک به توسعه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی با توسعه پتروپالایشگاه ها را تشریح نمود.

آقای دکتر قنبری در پایان تاکید کرد: شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان حمایت مادی و معنوی کامل خود را از پروژه پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف در دستور کار دارد .

پس از سخنان مدیرعامل محترم شرکت گروه نفت و گاز پارسیان، آقایان مصطفی مومنی،  محمد نریمان فرد و محمد شاکری به ترتیب به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره پروژه پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف، نسبت به تشریح گزارش پیشرفت کار و مسائل و موضوعات پیرامون پروژه به جناب آقای دکتر قنبری و هیات همراه اقدام نمودند.

به گزارش روابط عمومی پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف، این پتروپالایشگاه حاصل مشارکت دو شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه گذاری تجاری شستان است که از تجمیع پالایشگاه ستاره سبز سیراف و شرکت توسعه نفت وگاز آریا در کیلومتر ۲۰ جاده کنگان به عسلویه، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی احداث می گردد.

تولید سالیانه محصولات طرح یکپارچه پتروپالایشگاه ستاره سبز سیراف با مجموع خوراک 120 هزار بشکه میعانات گازی در روز و یک میلیون تن اتان در سال به ترتیب عبارت است از: سوخت جت 349 هزار تن، نفت گاز 957 هزار تن، نفت کوره 102 هزار تن، گوگرد 14 هزار تن، آروماتیک سنگین 179 هزار تن، گاز مایع 136 هزار تن، بنزن 435 هزار تن، اتیلن 323 هزار تن، استایرن 333 هزار تن، پروپیلن 255 هزار تن، زایلن مخلوط 705 هزار تن، پلی اتیلن سنگین 500 هزار تن، پلی اتیلن سبک 300 هزار تن.

Print Friendly, PDF & Email